MRH jugadores: Working day 12-13 diciembre


We are in the last days of the year, when teams want to get as many points to get to the end of the first round with a good margin.

This week we highlight the visita del Stoke City de Joselu al campo del West Ham, where they try to get something positive after 3 points scored last weekend against Manchester City.

El Spanish Fuentes travels to Vigo to play in Balaidos against one of the teams revelation of the season, Celta Vigo, Meanwhile he Malaga Recio and Juan Carlos Ray visit Quini at always difficult field Vallecas. A game with two teams in need of adding the 3 points.

Quini

In the group 4 de Segunda B, subsidiaries duel between Seville Ivi against Almeria B Spanish and Josema in the sports city of Sevilla.


Premier League

Joselu

12/12 – 16:00 West Ham – Stoke City


Liga I Rumania

Javier Velayos e Iván González

11/12 – 19:30 So Targu Mures - CSMS Iasi


A Katigorias Chipre

Mikel Saizar

12/12 – 17:00 AEK Larnaca – Paphos


Ligat Ha´al

Pablo de Lucas

12/12 – 19:15 Hapoel Tel Aviv – Beitar Jerusalem


Liga Premier de Hong Kong

José Cruz

13/12 – 10:30 I-Sky Yuen Long – Eastern Football


Primera División Española

Fuentes

12/12 – 18:15 Celta Vigo - Espanyol

Juan Carlos, Recio and Quini

13/12 – 12:00 Rayo VallecanoMálaga


Segunda División Española

José Ángel Pozo

13/12 – 17:00 Almería – Huesca

Regalón

13/12 – 12:00 Zaragoza – Numancia

David Rodríguez

12/12 – 18:00 Alaves - Alcorcón

Jorge Casado

12/12 – 18:00 Lugo - Ponferradina

Pulido

13/12 – 17:00 Albacete – Real Valladolid


Segunda División B

Sergio Rodríguez

13/12 – 17:00 Talavera de la Reina - Rayo Majadahonda

Chupi

13/12 – 17:00 La Roda – Ebro

Pepe Aicart

13/12 – 12:00 Getafe B – Toledo

Diego García

13/12 – 12:00 Lleida - Olimpic Xativa

Ivi López, Adrian Castellano and Josema

13/12 – 11:30 Sevilla At. – Almería B

Ivi Alejo

13/12 – 12:00 Villarreal B - Cornella

Toni Villa and Adrián Pérez

12/12 – 15:45 Valladolid B - Pontevedra


Tercera División

Sergio Díaz and Hornero (Grupo 10)

12/12 – 12:00 Conil – Córdoba B

Carlos Morales (Grupo 7)

13/12 – 12:00 At. Madrid B – Colonia

Calero (Grupo 9)

13/12 – 16:30 Huetor Tajar - At. Malagueño

Torralbo (Grupo 10)

13/12 – 12:00 Castilleja - Sevilla C


Primera Andaluza

Alex Expósito

13/12 – 18:00 C. D. Ciudad de Torredonjimeno - Malacca


Juveniles

San Román and Nica (División de Honor, Grupo 5)

12/12 – 16:00 At. Madrid Juvenil A – CD Diocesano

Manu Hernando (División de Honor, Grupo 5)

13/12 – 10:00 Getafe A - Real Madrid Juvenil A

Gastón Cedrez (Nacional, Grupo 12)

13/12 – 12:30 Real Madrid Juvenil B - CD Mostoles

Guillermo Torres (1ª Autonómica, Grupo 1)

13/12 – 17:30 Sporting – Real Madrid Juvenil C


Cadetes

Alfredo Pedraza

11/12 – 17:00 At. Madrid A - Atletico Madrid

Antonio Blanco and Miguel Baeza

13/12 – 10:30 Real Madrid Cadete A - Leganes B

Óscar Lorenzo

12/12 – 12:00 Vitoria CF – RC Deportivo A