MRH jugadores: Working day 21-22 November


Today we bring you an analysis of the next day, which will be played on 21 and 22 of November, when most of our players, after the break of selections, They have left with their teams.

On this day highlights the clash with Espanyol and Malaga where 3 of us (Juan Carlos and Recio by the Malaga Fuentes by Espanyol) They try to get the 3 points away from dangerous places in the ranking and settle in the middle of the table.

malaga espanyo fuentes

The Alcorcón David Rodríguez will attempt to break the losing streak of the last days gaining a direct rival for promotion posts, Real Zaragoza.

In the category Youth Division of Honor of Group 5, face the 2 top finishers. Real Madrid Manu Hernando will try to secure the lead playing at home in the Ciudad Deportiva de Valdebebas.


Premier League

Joselu

21/11 – 16:00 Southampton – Stoke City


Liga I Rumania

Javier Velayos e Iván González

22/11 – 17:00 Asa Targu Mures – Viitorul


A Katigorias Chipre

Mikel Saizar

22/11 – 16:00 AEK Larnaca – Ayia Napa


Ligat Ha´al

Pablo de Lucas

22/11 – 19:15 Beitar Jerusalem – Hapoel Akko FC


Liga Premier de Hong Kong

Jose Cruz

Yuen Long no tiene liga


Primera División Española

Juan Carlos , Recio and Fuentes

21/11 – 20:30 Espanyol – Málaga

Quini

23/11 – 20:30 Getafe – Rayo Vallecano


Segunda División Española

José Ángel Pozo

21/11 – 16:00 Bilbao Ath – Almería

Jorge Casado

22/11 – 17:00 Ponferradina – Leganés

Pulido

22/11 – 17:00 Girona – Albacete

David Rodríguez

22/11 – 19:15 Alcorcón – Zaragoza

Regalón

21/11 – 16:00 Numancia – Mirandés


Segunda División B

Sergio Rodríguez

22/11 – 17:00 Talavera de la Reina – Mensajero

Pepe Aicart

22/11 – 17:00 Arenas de Getxo – Toledo

Diego García

22/11 – 17:00 Olimpic Xativa – At. Levante

Ivi López

22/11 – 12:00 Sevilla At. – Cádiz

Adrian Castellano and Josema

22/11 – 12:00 Almería B – Linares

Ivi Alejo

22/11 – 17:00 Huracán – Villarreal B

Chupi

22/11 – 17:00 La Roda – Leioa

Toni Villa and Adrián Pérez

22/11 – 17:00 Peña Sport – Valladolid B


Tercera División

Sergio Díaz and Hornero

22/11 – 12:00 Córdoba B – AD Ceuta FC

Carlos Morales

22/11 – 12:00 At. Madrid B – Alcorcón B

Calero

22/11 – 17:00 UD San Pedro – At. Malagueño

Torralbo

22/11 – 16:00 Sevilla C – Coria CF


Primera Andaluza

Alex Expósito

22/11 – 17:00 C.F. Alameda – C. D. Ciudad de Torredonjimeno


Juveniles

Manu Hernando

21/00 – 12:45 Real Madrid Juvenil A – Rayo Vallecano Juvenil A

San Román and Nica

21/11 – 16:00 Flecha Negra – At. Madrid Juvenil A

Gastón Cedrez

22/11 – 12:00 Real Madrid Juvenil B – Atlético Pinto

Guillermo Torres

22/11 – 09:00 Vicálvaro A – Real Madrid Juvenil C


Cadetes

Antonio Blanco

21/11 – 10:00 Real Madrid Cadete A – Futbol Tres Cantos

Miguel Baeza

21/11 – 16:00 Asociación – Real Madrid B

Alfredo Pedraza

21/11 – 10:30 San Fernando A – At. Madrid A

Óscar Lorenzo

22/11 – 12:00 Bora CF – RC Deportivo A