MRH jugadores – Previous: Working day 22-23 April 2017


En Primera, this day we highlight two games. In one of them Depor of The beast visit Anoeta looking to get mathematical salvation as soon as possible. In other, el Malaga Recio, with the same goal as the Depor, Valencia receives a streak La Rosaleda.

Recio Málaga Valencia

Y en Segunda División, el partido más destacable es el que enfrenta al Almeria Pozo con el Sevilla de Ivi López. El Almería, con muchas más urgencias que el Sevilla, buscará salir de los puestos de descenso de cuya salvación sólo le separan dos puntos.


League Santander

Joselu

23/04 – 12:00 Real Sociedad – R.C. Deportivo La Coruna

Recio

22/04 – 13:00 Málaga C.F. – Valencia C.F.


League 123

José Ángel Pozo e Ivi López

23/04 – 18:00 U.D. Almería – Sevilla Atlético

Iván Alejo

23/04 – 18:00 Reus Deportiu – A.D. Alcorcón

Manu Del Moral and Saizar

23/04 – 12:00 C.D. Numancia - CD. Tenerife

Jorge Casado

23/04 – 16:00 Mirandés Real Zaragoza C.F.

Ferrán Giner

22/04 – 18:00 Getafe – Gimnastic

Jesús Fernández

22/04 – 18:00 Cádiz C.F. – U.D. Levante


Ekstraklasa Polonia

Iván González

22/04 – 18:00 Leczna – Wisla Krakow


Super League Greece

Pablo de Lucas

23/04 – 18:00 Larisa – Skoda Xanthi


Belgium Jupiler League

Pulido

22/04 – 20:00 Sint Truidense – Union Saint-Gilloise


Liga I Rumania

Javier Velayos

24/04 – 17:00 Iasi – ASA Tirgu Mures


Segunda División B

José Cruz

23/04 – 18:00 Racing Ferrol – Somozas

Toni Villa and Regalón

24/04 – 18:00 Burgos – Cultural Leonesa

Adrián Castellano

23/04 – 12:00 Celta B - Boiro

Lolo Pla

23/04 – 17:00 Albacete – C.D. Toledo

Paco Candela

22/04 – 18:00 C.F. Fuenlabrada – S.D. Zamudio

Calero

23/04 – 12:00 Real Valladolid B – Tudelano

Diego García

23/04 – 18:00 Atletico Sanluqueño - Real Jaen

Carlos Morales

23/04 – 18:00 Mutilvera – C.D. Guijuelo

Pedro Astray and Cristian Cedrés

23/04 – 16:00 Real Madrid CastillaU.D. SS Reyes


Tercera División

Chupi

23/04 – 11:30 U.D. Almería B – Antequera

Torralbo

23/04 – 11:30 Sevilla C – Los Barrios


Juveniles

Manu Hernando

21/04 – 17:00 Real Madrid Juvenil A – Benfica Juvenil

Antonio Blanco, Guillermo Torres and Sergio López

22/04 – 20:00 Real Madrid Juvenil B – Alcobendas Levitt

Miguel Baeza and Diego Altube

23/04 – 16:00 Móstoles Juvenil B – Real Madrid Juvenil C

Alfredo Pedraza

El At. Madrid Youth does not play this day.

Santi Fiel

23/04 – 12:00 Ray Vallecano Juvenile C - CD. Lugo

Alex Ramos

22/04 – 17:00 Arandina C.F. Juvenil – Youth Real Valladolid B

Oscar De Castro

El R.C.D. Juvenile Coruña B does not play this day.


children

Emilio Ballesteros

El Seneca C.F. Children A does not play this day.

Daniel Maurazos, Sergio González, Iván Jareño and Diego Medina

22/04 – 12:00 Atlético de Madrid Infantil A – Getafe C.F. Children B

chupe, Diego Jiménez and Manu Sanchez

El Sevilla Child B does not play this day

Francisco Baeza and Juan Francisco Pérez

23/04 – 12:00 Atletico Cordobes Children – Los Califas Balompié


fingerlings

Youssef Enríquez

22/04 – 16:00 Getafe C.F. Youngsters A – Ciudad de Getafe Sport Club Alevín A

Luis Cañadas and Diego Lledó

22/04 – 12:15 Rayo Vallecano Alevín A – Atlético de Madrid Alevín C