MRH players - Previous: Working day 6-7 May 2017


In the absence of 3 days to finish La Liga, el Malaga Recio, and mathematically saved, He will face at home to Celta de Vigo. And the sports Joselu, with practically achieved salvation, also you receive at home to Espanyol. The herculino team will have to get it without the Beast, to be due to injury.

En Segunda, el Alcorcon Alejo It is played or not to be against Oviedo at the legendary Carlos Tartiere. We also highlight the match between Cadiz Jesús Fernández with Nàstic Ferrán Giner, the first seeking to ensure the promotion square and the latter avoid relegation.

Alejo Oviedo Alcorcón


League Santander

Joselu

07/05 – 18:30 R.C. Deportivo La Coruna – R.C.D. Espanyol

Recio

07/05 – 20:45 Málaga C.F. - Celta Vigo


League 123

Ivi López

07/05 – 16:00 Mirandes - Sevilla Atlético

José Ángel Pozo

07/05 – 18:00 U.D. Almería – Real Valladolid

Iván Alejo

05/05 – 20:00 Real Oviedo – A.D. Alcorcón

Manu Del Moral and Saizar

06/05 – 18:00 C.D. Numancia – UCAM Murcia

Jorge Casado

07/05 – 20:30 Reus Deportiu– Real Zaragoza C.F.

Ferrán Giner and Jesús Fernández

07/05 – 18:00 Cádiz C.F. – Gimnastic


Ekstraklasa Polonia

Iván González

06/05 – 20:30 Wisla Krakow – Lechia


Super League Greece

Pablo de Lucas

05/05 – 16:30 Skoda Xanthi – Panserraikos


Belgium Jupiler League

Pulido

06/05 – 20:30 Sint Truidense – Standard Liege


Liga I Rumania

Javier Velayos

05/05 – 19:30 Concordia – ASA Tirgu Mures


Segunda División B

José Cruz

07/05 – 17:00 Racing Ferrol - Boiro

Toni Villa, Regalón and Calero

07/05 – 12:00 Real Valladolid B – Cultural Leonesa

Adrián Castellano

07/05 – 12:00 Celta B – Caudal Deportivo

Lolo Pla

07/05 – 18:00 C.D. Toledo – S.D. Zamudio

Paco Candela

07/05 – 17:00 C.F. Fuenlabrada – Barakaldo

Diego García

07/05 – 20:00 Extremadura U.D. – Atletico Sanluqueño

Carlos Morales

07/05 – 18:00 Palencia – C.D. Guijuelo

Pedro Astray

07/05 – 18:00 Real Unión de Irún – U.D. SS Reyes

Cristian Cedrés

07/05 – 13:00 Real Madrid Castilla - Messenger


Tercera División

Chupi

07/05 – 11:30 U.D. Almería B – Loja

Torralbo

07/05 – 11:30 Sevilla C – Coria C.F.


Juveniles

Manu Hernando

06/05 – 12:00 Málaga Juvenil – Real Madrid Juvenil A

Antonio Blanco, Guillermo Torres and Sergio López

07/05 – 19:00 Real Madrid Juvenil B – Carabanchel

Miguel Baeza and Diego Altube

06/05 – 17:30 Complutense Alcalá – Real Madrid Juvenil C

Alfredo Pedraza

El At. Madrid Youth does not play this day.

Santi Fiel

07/05 – 12:00 Ray Vallecano Juvenile C – Leganés Juvenil C

Alex Ramos

07/05 – 12:00 U.D. Sur – Youth Real Valladolid B

Oscar De Castro

06/05 – 12:00 R.C.D. Juvenile Coruña B – S.D. Compostela Juvenil


children

Emilio Ballesteros

06/05 – 12:00 Utrera – Seneca C.F. Children A

Daniel Maurazos, Sergio González, Iván Jareño and Diego Medina

06/05 – 13:00 Las Rozas UCJC Infantil A – Getafe C.F. Children B

chupe, Diego Jiménez and Manu Sanchez

El Sevilla Child B does not play this day

Francisco Baeza and Juan Francisco Pérez

El Atletico Cordobes Children does not play this day.


fingerlings

Youssef Enríquez

06/05 – 12:30 Getafe C.F. Youngsters A – Aluche Alevín A

Luis Cañadas and Diego Lledó

06/05 – 11:00 Rayo Vallecano Alevín A – Unión Carrascal