MRH players - Summary: Working day 8-9 April 2017


This day we highlight the great game of Malaga Recio, which won a clear victory against the mighty Barcelona 2 goals 0.

Victoria Recio Málaga Barcelona

En Segunda, tough game between Almeria Pozo and Zaragoza Casado. They began scoring two goals Maños, but the Andalusians were able to even the score before the break, which he did not move until the final whistle.

And in Second B, Lolo Pla again he gave the victory to Toledo against Fuenla of Paco Candela with a goal late in the game.


League Santander

Joselu

08/04 – 18:30 Sevilla F.C. – R.C. Deportivo La Coruna (4-2)

Recio

08/04 – 20:45 Málaga C.F. – F.C. Barcelona (2-0)


League 123

José Ángel Pozo and Jorge Casado

09/04 – 20:30 U.D. Almería – Real Zaragoza C.F. (2-2)

Ivi López

09/04 – 16:00 Elche C.F. – Sevilla Atlético (3-2)

Iván Alejo

07/04 – 20:00 Mirandes - A.D. Alcorcón (2-0)

Ivi López, Manu Del Moral and Saizar

09/04 – 18:00 C.D. Numancia – Girona (0-2)

Ferrán Giner

08/04 – 16:00 Real Mallorca – Gimnastic (0-0)

Jesús Fernández

08/04 – 18:00 Cádiz C.F. - CD. Lugo (1-1)


Ekstraklasa Polonia

Iván González

08/04 – 20:30 LZS Nieciecza – Wisla Krakow (2-3)


Super League Greece

Pablo de Lucas

09/04 – 18:00 Asteras – Skoda Xanthi (0-0)


Belgium Jupiler League

Pulido

08/04 – 20:30 Standard Lieja – Sint Truidense (2-2)


Liga I Rumania

Javier Velayos

08/04 – 13:30 Voluntari – ASA Tirgu Mures (2-1)


Segunda División B

José Cruz

08/04 – 18:00 Racing Ferrol – Ponferradina (2-1)

Toni Villa and Regalón

08/04 – 20:00 Pontevedra – Cultural Leonesa (2-2)

Adrián Castellano

08/04 – 17:00 Celta B – Somozas (6-0)

Lolo Pla and Paco Candela

09/04 – 17:00 C.F. FuenlabradaC.D. Toledo (0-1)

Calero

08/04 – 19:00 Izarra – Real Valladolid B (0-2)

Diego García

08/04 – 18:30 Atletico Sanluqueño – Cartagena (0-1)

Carlos Morales

08/04 – 18:15 C.D. Guijuelo – Caudal Deportivo (4-1)

Pedro Astray

09/04 – 19:00 Navalcarnero – U.D. SS Reyes (1-1)


Tercera División

Chupi

08/04 – 18:00 U.D. San Pedro – U.D. Almería B (1-1)

Torralbo

09/04 – 11:30 Castilla – Sevilla C (1-2)


Juveniles

Manu Hernando

09/04 – 12:00 Real Madrid Juvenil A – R.S.D. Alcalá (2-0)

Antonio Blanco, Guillermo Torres and Sergio López

08/04 – 12:00 Las Rozas Juvenil – Real Madrid Juvenil B (1-9)

Miguel Baeza and Diego Altube

El Real Madrid Juvenil C does not play this day.

Alfredo Pedraza

08/04 – 14:00 At. Madrid Youth – Huracán Valencia (4-0)

Santi Fiel

09/04 – 12:00 C.D. Móstoles U.R.J.C. – Ray Vallecano Juvenile C (0-1)

Alex Ramos

08/04 – 12:00 Youth Real Valladolid B – Cultural Leonesa Juvenil (1-2)

Oscar De Castro

08/04 – 12:30 R.C.D. Juvenile Coruña B – Arosa S.C. (7-1)


children

Emilio Ballesteros

08/03 – 11:00 Real Betis Balompié Infantil – Seneca C.F. Children A (2-0)

Daniel Maurazos, Sergio González, Iván Jareño and Diego Medina

El Getafe C.F. Children B does not play this day.

chupe, Diego Jiménez and Manu Sanchez

El Sevilla Child B does not play this day

Francisco Baeza and Juan Francisco Pérez

08/04 – 18:00 Atletico Villanueva F.B. – Atletico Cordobes Children (2-4)


fingerlings

Youssef Enríquez

El Getafe C.F. Youngsters A does not play this day.

Luis Cañadas and Diego Lledó

El Rayo Vallecano Alevin A does not play this day.