Summary day 2-3 January 2016


La primera jornada del año 2016 nos deja una importante victoria del Málaga C.F. on Recio and Juan Carlos before him surprise team of the season, el R.C. Celta de Vigo.

Recio en Málaga Celta

On the other hand, el Espanyol de Fuentes He achieved a very creditable draw against the mighty Barcelona.

In the Second Division, Ponferradina visit of Casado to Albacete Pulido It ended in a draw where he was a hard-fought encounter.


Premier League

Joselu

02/01 – 16:00 West Bromwich Albion – Stoke City (2-1)


Liga I Rumania

Javier Velayos e Iván González

So Targu Mures no league.


A Katigorias Chipre

Mikel Saizar

03/01 – 15:00 AEK Larnaca – Aris Limassol (2-1)


Ligat Ha´al

Pablo de Lucas

03/01 – 18:30 Beitar Jerusalem – Bnei Yehuda Aviv (1-0)


Liga Premier de Hong Kong

José Cruz

Yuen Long no league.


Primera División Española

Fuentes

02/01 – 16:00 Espanyol – F.C. Barcelona (0-0)

Juan Carlos and Recio

02/01 – 22:00 Málaga - Celta Vigo (2-0)

Quini

03/01 – 12:00 Rayo Vallecano - Real Sociedad (2-2)


Segunda División Española

José Ángel Pozo

03/01 – 17:00 Almería - Llagostera (2-1)

Pulido and Jorge Casado

03/01 – 17:00 Albacete Ponferradina (2-2)

David Rodríguez

04/01 – 20:30 Tenerife Alcorcón (1-2)

Regalón

03/01 – 20:15 Lugo - Numancia (2-3)


Segunda División B

Sergio Rodríguez

03/01 – 17:00 Talavera de la Reina – Real Sociedad B (3-0)

Chupi

03/01 – 17:00 La Roda – Real Madrid Castilla (2-2)

Pepe Aicart

03/01 – 12:15 Guadalajara – Toledo (1-1)

Diego García

02/01 – 20:00 Barcelona B - Olimpic Xativa (0-1)

Ivi Alejo

03/01 – 12:00 Villarreal B – Espanyol B (2-2)

Ivi López

03/01 – 11:30 Sevilla At. – Jumilla (2-1)

Adrian Castellano and Josema

03/01 – 11:30 Almería B – Mérida (1-1)

Toni Villa and Adrián Pérez

03/01 – 12:00 Valladolid B – Celta B (0-0)

Sergio Díaz

03/01 – 11:00 Melilla - Granada B (0-2)


Tercera División

Hornero (Grupo 10)

Córdoba B no league.

Carlos Morales (Grupo 7)

03/01 – 12:00 At. Madrid B – San Fernando de Henares (1-0)

Calero (Grupo 9)

03/01 – 12:00 At. Malagueño – River Melilla (4-1)

Torralbo (Grupo 10)

Sevilla C no league.


Primera Andaluza

Alex Expósito

03/01 – 18:00 Athletic Porcuna - C. D. Ciudad de Torredonjimeno (1-1)


Juveniles

Manu Hernando (División de Honor, Grupo 5)

Real Madrid Juvenil A no league.

San Román and Nica (División de Honor, Grupo 5)

At. Madrid Juvenil A no league.

Gastón Cedrez (Nacional, Grupo 12)

Real Madrid Juvenil A no league.

Guillermo Torres (1ª Autonómica, Grupo 1)

Real Madrid Juvenil C no league.


Cadetes

Antonio Blanco and Miguel Baeza

Real Madrid Cadete A no league.

Alfredo Pedraza

At. Madrid Cadete A no league.

Óscar Lorenzo

RC Deportivo A no league.