Summary of Day 28-29 de noviembre de 2015


This day has been particularly prolific for our players in all categories, que They have left many flashes of quality and goals have accompanied.

David Rodríguez It added an important goal for Alcorcon during his visit to the Kingdom of Navarre he puts his team ahead on the scoreboard and He earned for get 3 points and please positions ascent promotion.

david rodriguez

Calero He scored a great goal in the victory against Athletic Malagueño Guadix helping his team to victory and continue to lead the group table 9 Third Division.

Miguel Baeza I note 2 vital for Real Madrid Cadet in the Madrid derby held in the Cerro del Espino against Atletico Madrid A goals. The Cordoba completed an exceptional party becoming the protagonist of the game.

This week there are parties Copa del Rey and several of our players participate in matches. We will keep you posted.


Premier League

Joselu

28/11 – 16:00 Sunderland – Stoke City (2-0)


Liga I Rumania

Javier Velayos e Iván González

28/11 – 17:00 Poli Timisoara - So Targu Mures (2-0)


A Katigorias Chipre

Mikel Saizar

28/11 – 16:00 Apollon Limassol – AEK Larnaca (0-0)


Ligat Ha´al

Pablo de Lucas

28/11 – 19:00 Maccabi Petah T. – Beitar Jerusalem (2-0)


Liga Premier de Hong Kong

José Cruz

29/11 – 10:30 I-Sky Yuen Long – Southern (1-1)


Primera División Española

Fuentes

28/11 – 18:15 Atlético de Madrid – Espanyol (1-0)

Juan Carlos and Recio

28/11 – 20:30 Málaga – Granada (2-2)

Quini

29/11 – 18:15 Rayo Vallecano – Athletic de Bilbao (0-3)


Segunda División Española

José Ángel Pozo and Regalón

28/11 – 18:00 Almería Numancia (1-1)

David Rodríguez

28/11 – 18:00 Osasuna – Alcorcón (1-2)

Jorge Casado

29/11 – 17:00 Zaragoza – Ponferradina (2-0)

Pulido

29/11 – 17:00 Albacete – Elche (1-0)


Segunda División B

Sergio Rodríguez and Chupi

29/11 – 11:15 Talavera de la ReinaLa Roda (0-3)

Pepe Aicart

29/11 – 11:00 Messenger - Toledo (1-0)

Diego García

29/11 – 17:00 Alcoyano - Olimpic Xativa (2-0)

Ivi López

28/11 – 18:30 Linense - Sevilla At. (0-3)

Adrian Castellano and Josema

28/11 – 18:00 Cádiz – Almería B (1-0)

Ivi Alejo

28/11 – 18:00 Villarreal B - Edense (3-2)

Toni Villa and Adrián Pérez

28/11 – 15:45 Valladolid B - Star (0-1)


Tercera División

Sergio Díaz and Hornero (Grupo 10)

Córdoba B rest well.

Carlos Morales (Grupo 7)

29/11 – 12:00 Aravaca - At. Madrid B (1-1)

Calero (Grupo 9)

29/11 – 12:00 At. Malagueño – Guadix (4-2)

Torralbo (Grupo 10)

29/11 – 12:00 CD Guadalcacín - Sevilla C (1-1)


Primera Andaluza

Alex Expósito

29/11 – 18:00 C. D. Ciudad de Torredonjimeno - CD Casabermeja (2-0)


Juveniles

Manu Hernando, San Román and Nica (División de Honor, Grupo 5)

29/11 – 10:00 At. Madrid Juvenil A - Real Madrid Juvenil A (4-2)

Gastón Cedrez (Nacional, Grupo 12)

29/11 – 14:00 Getafe B – Real Madrid Juvenil B (0-0)

Guillermo Torres (1ª Autonómica, Grupo 1)

29/11 – 12:00 Real Madrid Juvenil C - North Zone (3-2)


Cadetes

Antonio Blanco, Miguel Baeza and Alfredo Pedraza

28/11 – 12:00 At. Madrid A – Real Madrid Cadete A (2-2)

Óscar Lorenzo

28/11 – 12:00 RC Deportivo A – Santa Marina (11-0)